Безпека: 6 технологічних тенденцій 2022 року

Безпека: 6 технологічних тенденцій 2022 року

17.02.2022

Світовий лідер в області мережевого відеоспостереження, компанія Axis Communications, започаткувала традицію: кожен рік визначати основні тренди розвитку ринку безпеки і охоронного відеоспостереження.

1. Новий стандарт: «підключено»

Все більше додатків та сервісів з безпеки стають гібридними та мають можливість розгортання у різних середовищах: на пристрої, локальному сервері чи у віддаленому центрі обробки даних. Очевидно, що питання ІТ архітектури є унікальним для кожного замовника і має враховувати як внутрішні ресурси та політику компанії, так і зовнішні фактори, такі як місцеве та міжнародне регулювання. Але для кінцевих користувачів, де відбувається обробка даних, значення не має – все просто «підключено».

2. Ніколи не довіряй, завжди перевіряй

Впровадження дистанційної роботи у багатьох компаніях призвело до того, що більшість пристроїв, які раніше використовувалися в стінах організацій, підключені віддалено через загальнодоступний Інтернет. Це породжує новий підхід до кібербезпеки: мережі з нульовою довірою. Основна ідея: ідентифікація будь-якого суб’єкта, який здійснює доступ до мережі або всередині неї, кожен раз перевіряється кілька разів різними способами.

3. Боротьба з фейками

З розвитком технологій підробки відео, зокрема deepfake, автентичність записів відеоспостереження частіше ставиться під сумнів. Axis передбачає, що до відео потоку під час зйомки буде додаватися цифровий підпис, – технологія зафіксує факт запису з певної камери і підтвердить відсутність змін до відео.

4. Ще більше штучного інтелекту

Передбачається, що інтеграція штучного інтелекту з системою на чіпі (SoC) – дозволить використовувати інтелектуальні технології для покращення всіх аспектів відеоспостереження, від конфігурації камери до якості зображення та аналітики.

5. Криза напівпровідників

Глобальний дефіцит напівпровідників залишиться серйозною проблемою в багатьох секторах економіки. Тому, однією з тенденцій буде розроблення SoC, оптимізованих для конкретних додатків. Наразі вже багато компаній, за межами сектору безпеки, публічно заявили про бажання розробити власні напівпровідники або системи на чіпі.

6. 5G знайшов своє місце

Приватні мережі 5G мають значний потенціал для відеоспостереження на великих об’єктах і мають переваги з точки зору кібербезпеки. Очікується, що клієнти будуть створювати приватні мережі 5G, і відеоспостереження потрібно буде плавно інтегрувати у це середовище.

Отже, за прогнозами компанії Axis Communications, 2022 рік стане ще одним захоплюючим періодом, сповненим нових викликів та можливостей. Бажаємо навчитися швидко адаптуватися до мінливого світу, щоб отримати як комерційну вигоду, так і просто підвищити якість життя. А INLIMITED завжди підтримає Вас у всіх технологічних ініціативах!