21.05.2022
Цифрова трансформація стимулює рітейлерів, логістичних та складських операторів підвищувати ефективність бізнес-процесів і впроваджувати нові технології. А все тому, що компанії, які обирають курс на інновації та діджіталізацію свого бізнесу, – швидко вириваються в лідери галузі.
Сучасні тенденції диктують нам, що без створення єдиної інформаційної системи, яка базується на першокласному обладнанні, організувати ефективну IT інфраструктуру – складно. Ми пропонуємо комплексне рішення, яке дозволяє оптимізувати логістичні процеси і впровадити нові способи роботи, що підвищують продуктивність праці співробітників і забезпечують безпеку об’єкта.
Великі обсяги – значний контроль
У процесі логістичних та складських операцій, накопичуються величезні масиви даних, які при правильному використанні сучасних IT рішень, сприяють оптимізації робочих процесів, підвищенню продуктивності, і як наслідок – зростанню прибутковості.
Один із способів використання великих даних в ланцюжку поставок – підвищення швидкості обробки і доставки товарів і посилок. Компанії у цьому секторі використовують геоаналітіку, щоб спростити відстеження вантажу і усунути час очікування, який втомлює клієнта. Доповнює дане рішення електронна система контролю в’їзду/виїзду транспорту з сортувальних або складських пунктів . Така система дозволяє операторам об’єктів отримувати актуальну інформацію про автомобіль, вантаж, маршрут проходження, призначення, – в автоматичному режимі.
Збір даних здійснюється на КПП за рахунок:
– Системи зчитування QR-кодів (маршрут, розрахунковий час прибуття, тип вантажу); – системи відеоаналітики (час заїзду і виїзду, автономер, тип автомобіля, дані водія);
– Системи зважування (визначення перевантаження або недостачі);
– Системи зчитування RFID-міток для товарів і посилок (номенклатура, габарити, умови зберігання та ін.).
Таким чином, комплексне рішення дозволяє скоротити черги автотранспорту перед логістичним центром, а також автоматизувати частину процесів при перевірці автотранспорту, прийнятті та обробці вантажу. При такій організації роботи скорочуються витрати на друк супутньої документації та навантаження на операторів.
Ще один спосіб, яким аналітика великих даних створює більш ефективний ланцюжок поставок, – це управління складами. У даному секторі є велика кількість рішень для обліку складських запасів в реальному часі, але мова піде не про них. Пропонуємо розглянути рішення, які підвищують продуктивність і безпеку праці співробітників складу.
Інтелектуальні рішення, що перетворюють мовлення у текст дозволяють управляти процесами розміщення і відбору товарів на складі за допомогою голосу. Впровадження рішення усуне процес читання комплектувальника з екрану планшета або паперових листів, звільнить його руки і підвищить швидкість складських операцій. Робота рішення проста: система управління складом формує завдання, транслює його в голосовий асистент, співробітник отримує голосову команду і інформує про її виконанні через промислову гарнітуру. З такою системою працівники складу не тільки перестають робити помилки, але і не відволікаються на супутні процеси, що дозволяє уникнути травматизму і простоїв.
Для підвищення безпеки логістичних та складських процесів також важливий контроль місця розташування, завантаженості і пересування складського транспорту. Зазвичай, для цих цілей використовуються датчики для відстеження продуктивності навантажувачів візків, ричтраков. Наприклад, систему RFID-міток використовують, щоб відстежити пересування обладнання і оповістити оператора, якщо складський транспорт виїхав за межі зони контролю.
Великі дані – надійне обладнання
Для роботи з великими обсягами даних необхідно надійне апаратне рішення, яке гарантує безперебійну роботу, використання інтелектуальних функцій, а також швидку обробку даних. Протестувавши обладнання декількох вендорів, ми зупинилися на технологіях і рішеннях від Hewlett Packard Enterprise. Вони пропонують системи для створення цифрової виробничої платформи, що об’єднує всі середовища, від периферії до хмари, які забезпечать підтримку цифровізації для рітейлерів, логістичних та складських операторів.
Наприклад, HPE Apollo 6500 Gen10 – це проведне рішення для реалізації в центрі обробки даних технологій високопродуктивних обчислень, а також інтелектуальних технологій.
Основними особливостями даної моделі є:
– Прискорювачі NVIDIA HGX A100 і AMD Radeon Instinct MI100, для високопродуктивних обчислювальних систем і штучного інтелекту.
– Підтримка системи прямого рідинного охолодження (DLC), яка поставляється попередньо заповненою, повністю інтегровано в стійку і готовою до підключення до водопроводу. Це сприяє зниженню вартості експлуатації, зростанню ефективності охолодження і більш високій щільності розміщення джерел живлення.
– У малоймовірному випадку злому вбудованого ПЗ в системі HPE Apollo 6500 Gen10 Plus, оснащеної розширеними засобами безпеки, вбудоване програмне забезпечення можна швидко і автоматично відновити до його попереднього стану роботи, що скорочує до мінімуму час простою системи.
Звертайтеся до INLIMITED , ми створимо для Вас індивідуальний проект з оптимізації складського або логістичного комплексу за допомогою передових технологій, запропонуємо необхідне програмне забезпечення і передове обладнання.
INLIMITED (ТОВ “Новітні обладнання”)
Український системний інтегратор апаратного і програмного забезпечення, розробник інтелектуальних рішень для аналізу Big Data, постачальник IT-послуг. Ми об’єднуємо новітні технології світових вендорів з власними розробками в сфері Deep Learning і Natural Language Processing і пропонуємо сучасні аналітичні рішення.